Close

Attachmenty (zásuvné spoje) – jsou nesponové kotevní prvky částečných snímatelných náhrad, které mohou mít mnoho provedení, funkcí i indikací. Pro pacienta přinášejí velmi komfortní řešení mnohdy téměř neřešitelných situací. Vždy se jedná o patrici a matrici, které do sebe vzájemně zapadají.

    • ZL Spharolock: je universální kuličkový axiální attachement. Matrici lze adaptovat i na patrice z jiných systémů. Pomocí svíracího mechanismu, kde závit uvnitř matrice svírá kuličku. Dotahováním nebo naopak povolováním mechanismu lze regulovat sílu retence. Když se používáním plastová část v matrici lehce opotřebuje a náhrada ztratí retenci, lze snadno matrici dotáhnout „elektrikářským šroubováčkem“ a náhrada opět začne držet.
    • ZL Acrylock: Extrakoronární zásuvný spoj, vhodný pro skelety. Tři druhy retenčních pouzder, která se cvakají do matric ve snímatelné části.
    • MK1: Zásuvný spoj MK1 je celosvětově doporučován stomatology a jeho rozsah použití je téměř neomezený. Je vhodný i zejména na jednozkrácené zubní oblouky. Výrobce uvádí, že dokáže přenášet žvýkací tlak axiálně i když je situovaný extrakoronárně. Nyní lze patrici frézovat např. z materiálu PEEK a následně zhotovit sekundarní díl spojený s matricí MK1.
    • Preci VERTIX: Extrakoronární zásuvný spoj od vyrobce CEKA (Alphadent), vhodný pro skelety. Všechny patrice CEKA Preci-line máme možnost projektovat v Exocadu a následně frézovat.
    • Preci HORIX: Horizontálně situovaný, jednoduchý zásuvný spoj typu třmene s plastovými jezdci-matricemi.

 

 

Stránky výrobce: https://www.zl-microdent.com/dental/attachments/

Stránky výrobce: https://mk1.de

Stránky výrobce: http://www.ceka-preciline.com/doc/pdf/Brochures/PRECI-VERTIX_AT_265/PRECI-VERTIX_AT_265_E.pdf

Stránky výrobce: http://www.ceka-preciline.com/doc/pdf/Brochures/HQ/HQ_PRECI-HORIX_273_E.pdf