Close

Enamel HRi: Moderní kompozitní radioopákní nanokompozit, který je kalibrovaný fluorescencí dle přirozeného zubu a má průměrné chroma zabarvení přirozených zubů, je na úrovni 500 nm. „A“ odstíny dle Vita jsou velmi přirozené. Hmoty jsou vysoce zářivé (vysoký jas) a jsou kalibrované dle fluorescence a opacity skutečného dentinu. U komplexních restaurací se docílí konečného odstínu zvolením základní barvy a poté nanášením dvou tmavších odstínů. Ve většině případů se používá jen jeden odstín dentinu, neboť okraje jsou neviditelné díky použití univerzální skloviny EF (enamel function – jediný kompozit vhodný do postranního úseku, který se může pochlubit, opět jako jediný na trhu, mechanickými a funkčními vlastnostmi shodnými se zlatem a podobnými přirozenému zubu, avšak mimořádně pevný a odolný pro podporu větší žvýkací zátěže. Kompozit, který dlouhodobě udržuje okluzální rovnováhu v čase.

Stránky výrobce: http://www.micerium.com/

Signum CERAMIS: Moderní fotokompozitní sklo-keramický nanokompozit pro bezkovové náhrady. Lze jej použít pro jednotlivé bezkovovové korunky, fazety, inleje,onleje a individualizaci umělých zubů. Vyznačuje se dlouhodobou odolností vůči abrazi. S kompozitem Signum lze dosáhnout vynikajících estetických výsledků. K dispozici v šestnácti Vita odstínech.

Signum MATRIX: Nanohybridní kompozit pro vytváření přirozených efektů. S tímto materiál lze dosáhnout maximálně přirozených výsledků. Má ideální konzistenci (flow) a lze s ním docílit perfektního vyvážení opalescence, translucence a fluorescence.

Stránky výrobce: http://heraeus-kulzer.cz/?p=produkty&id=65

DENTAPREG/GC Everstick – Pevné lepící tvarovatelné pásky ze speciálních skleněných vláken, předimpregnovaný fotokompozitem. Pro dlahy a adhezivní můstky používáme DENTAPREG Braid – pletený pásek pro vyšší pevnost.

Stránky výrobce: https://www.dentapreg.cz/